آموزش زبان انگلیسی بتویی
مطالب مفید زبان انگلیسی متوسطه اول( نمونه سوال-پاورپوینت-فیلم آموزشی زبان - ... )و مطالب طنز و سرگرمی برای دبیران ارجمند و دانش آموزان عزیز 
قالب وبلاگ
نويسندگان
لینک دوستان

در دو سال قبل ، روند کتاب هفتم و راهنمای معلم به این گونه بود که کل حروف در ابتدای سال تدریس نشود . بر اساس روش whole language از کل به جز رسیدن ، تاکید به ترتیب بر مهارت  صحبت کردن ،شنیدن ، خواندن ،نوشتن بود . در هر درس سه حرف تدریس میشد و تا پایان سال حروف کامل میشد .


اشکالاتی وجود داشت ، بچه ها در خواندن کلمات دچار مشکل میشدند و همین طور در نوشتن کلمات بسیار ضعیف بودند .همچنین رویکرد whole language در یادگیری زبان مادری بیشتر کاربرد دارد. در یادگیری second language نیز استفاده میشود البته در سنین پایین .
ولی با توجه به اینکه یادگیری زبان در ایران foreign language هست و آغاز سن یادگیری زبان خارجه از 12 سالگی در مدارس هست و همچنین زمان اختصاص یافته به درس زبان دو ساعت در هفته است ،این روش در سیستم آموزشی مدارس ایران جواب نمی دهد . به این خاطر که مدت زمان یادگیری حروف یک سال به طول می انجامد و قدرت یادگیری و درک انتزاعی دانش آموزان در این سن متفاوت از کودکان در سنین پایین هست .

لذا تصمیم بر این شد که در ابتدای سال کل حروف الفبا تدریس شود .به این صورت که نحوه نگارش و اسم حروف تدریس شود .


من در ابتدای سال به صدای حروف هم اشاره می کنم . چون بدون در نظر گرفتن صدای حروف ،یادگیری شکل حروف به تنهایی، کمکی به مهارت خواندن و نوشتن دانش آموزان نمی کند .


چهار هفته شروع سال تحصیلی با بخش ولکام و آموزش حروف سپری می شود .
برای هر حرف با ذکر صداهای آن که در راهنمای معلم آمده است ،از دانش آموزان میخواهم چند first & last names مثال بزنند .

مثلا برای حرف Aa

Atena   Aliabadi

اسامی را روی برد می نویسم و از دانش آموزان می خواهم در کتاب کار  ( صفحات مخصوص حروف ) یادداشت  کنند . به عنوان تکلیف از انها میخواهم به این اسامی چند اسم دیگر اضافه کنند و در صورت نیاز  آن ها را تکرار کنند .همچنین دیکته پای تخته ای از نحوه نوشتن حروف و اسامی فارسی میگیرم که رسم الخط دانش آموزان هم چک شود .

در طول سال در هر درس با توجه به حروف مورد تاکید درس ،به تعداد اسامی فارسی اضافه میکنیم و همچنین بیشتر بر روی کلمات انگلیسی تمرکز میکنیم که در متن درس یا فوتودیکشنری به آنها اشاره شده است .

با تشکر از استاد پیریائی


[ دوشنبه ٢٦ مهر ۱۳٩٥ ] [ ٦:٤۱ ‎ق.ظ ] [ علیرضا بتویی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

اسم من گم شده است توی دفترچه ی پر حجم زمان دیرگاهی است فراموش شدم. اسم من گم شده است لا به لای ورق کهنه ی آن لایحه ها زیر آن بند غریب پشت انبوهی از آن شرط و شروط لای آن تبصره ها اسم من گم شده است در تریبون معلق شده سخت سکوت حق من گم شده است. زنگ انشاء کسی انگار نمی خواست معلم بشود شان من گم شده است شان من نیست بنالم شان من نیست بگویم زتهی ، ز نبود یا از این زخم کبود لیک رنگ رخساره گواهی از همه رنج فزون. اسم من گم شده است نردبانی شده ام صاف به دیوار ترقی تا که این نسل و ان نسل پای بر پله ی من سوی فردا بروند و غریبانه فراموش شوم اسم من گم شده است. 444444444444444444444444444444 علی رضا بتویی هستم . دارای کارشناسی ارشد آموزش ربان انگلیسی ودبیر دبیرستان نمونه ابونصر فارابی شهرستان ملایر. علاقه مند به آموزش زبان انگلیسی-اینترنت و فوتبال. نظرات شما برای من خیلی مهم هستند.
صفحات اختصاصی
RSS Feed