در پی بارش شدید برف در گیلان و مازندران فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش، از اعزام ۳ گردان به مناطق بحرانی بندرانزلی خبر داده است. نیروی زمینی نیز به مناطق صعب‌العبور تالاب انزلی چند نفربر اعزام کرده است.

در پی بارش شدید برف در مناطق شمالی ایران، افشین رضایی حداد فرمانده‌ی “ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش” از اعزام گروه‌های امدادی ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش برای کمک به گرفتاران در برف خبر داده است.


قطع شدن آب، برق و گاز

 

S A L I J O O N

 

لطفا ادامه مطلب را ملاحظه فرمایید


در پی بارش شدید برف در گیلان و مازندران فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش، از اعزام ۳ گردان به مناطق بحرانی بندرانزلی خبر داده است. نیروی زمینی نیز به مناطق صعب‌العبور تالاب انزلی چند نفربر اعزام کرده است.

در پی بارش شدید برف در مناطق شمالی ایران، افشین رضایی حداد فرمانده‌ی “ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش” از اعزام گروه‌های امدادی ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش برای کمک به گرفتاران در برف خبر داده است.

به گفته فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش، ۳ گردان به همراه چند کامیون، جرثقیل،‌ آمبولانس و اتوبوس برای بازگشایی راه‌ها و آذوقه‌رسانی و نجات مسافران به مناطق بحرانی انزلی به ویژه آبکنار اعزام شده‌اند.

همچنین رئیس ستاد ارتش جمهوری اسلامی از اعزام نفربرهای ارتش به مناطق صعب‌العبور تالاب انزلی خبر داده است.

بنا بر گزارش روابط عمومی ارتش، نیروی زمینی با اعزام نفربرهای خود، کار امدادرسانی را از روز سه‌شنبه ۱۵ بهمن در این مناطق آغاز کرده است.

بارش برف بی‌سابقه در استان‌های مازندران و گیلان باعث قطع راه‌های ارتباطی، قطع آب، برق، تلفن، افت فشار گاز در برخی مناطق شده است.

ارتفاع برف در برخی از مناطق به حدود دو و نیم متر رسیده است. بر اساس اعلام هواشناسی بارش برف تا فردا ادامه دارد. بر اساس گزارش‌ها بیشتر راه‌های روستایی و برخی از راه‌های اصلی و فرعی گیلان بسته است.

در همین زمینه محمد محمودی، معاون اجرایی ارتش جمهروی اسلامی نیز از اعزام تجهیزات مهندسی مانند بولدوزر و لودر و خودروهای سنگین‌ کمک‌دار، آمبولانس و تجهیزات پزشکی و دارو و همچنین نیروی انسانی به منظور پاکسازی معابر و برف‌روبی به مناطق بحرانی خبر داده است

کمبود آب در پی بارش شدید برف

به گزارش خبرگزاری “مهر” قطع برق و آب آشامیدنی در نواحی غرب مازندران، سبب افزایش نرخ آب معدنی در این منطقه شده است و به گفته برخی شهروندان، هر بسته آب معدنی بین ۶ تا ۱۲ هزار تومان به فروش می‌رسد.

با گذشت ۴ روز از بارش سنگین برف در استان مازندران، برق در برخی مناطق غربی مازندران همچنان قطع است. آب آشامیدنی اهالی مناطق مختلف غرب مازندران از جمله تنکابن، رامسر، عباس‌آباد و مناطقی از نوشهر و چالوس نیز قطع شده است.

یکی از اهالی رامسر به خیرگزاری “مهر” گفته است: «چهار روز در محاصره برف قرار گرفته‌ایم و در خانه‌هایمان زمین‌گیر شده‌ایم، این درحالی‌ست که بسیاری از فروشگاه‌های منطقه تعطیل است و برای تامین مایحتاج با مشکل مواجه هستیم.»

در پی بارش برف تمام مدارس استان مازندران نیز تا روز چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۲ تعطیل است. پروازهای بین‌المللی فرودگاه رشت نیز لغو شده‌اند.

S A L I J O O N

 

برف بی‌سابقه در غرب مازندران و شرق گیلان دو استان سرسبز ایران را به جهنم تبدیل کرده است. رسانه‌ها از سونامی برف خبر می‌دهند. به گفته فرماندار تنکابن بارش برف از غروب روز جمعه شروع شده و در روزهای شنبه و یکشنبه بر شدت آن افزوده شده است، به طوری که این بارش در ۵۰ سال اخیر بی‌سابقه بوده و ارتفاع آن تا دو متر نیز رسیده است.

 

قطع شدن آب، برق و گاز

 

S A L I J O O N

 

در پی بارش سنگین برف آب ، برق و گاز و تلفن در برخی شهرها و مناطق روستایی این دو استان به طور همزمان قطع شده و مشکلات فراوان برای ساکنان این مناطق بوجود آورده است.

 

 

“چراغ علاالدین تنها وسیله گرمایشی”

 

S A L I J O O N

 

یکی از ساکنان نشتارود به خبرگزاری ایسنا گفته است: «از روز شنبه برق منطقه قطع شده و متاسفانه روستاهای این منطقه، فاقد سیستم گاز شهری است و پکیج‌های گرمایشی هم با برق کار می‌کنند که با قطع برق آنها هم از کار افتاده است. مسیرهای ارتباطی تا جاده اصلی بسته است و امدادرسانی نیز از سوی مسؤلان به منطقه ما انجام نشده است و در حال حاضر به وسیله یک چراغ علا‌الدین خود را گرم می‌کنیم.»

 

 

“کمبود مواد غذایی”

 

S A L I J O O N

 

یکی از شهروندان تنکابن به خبرگزاری مهر گفته است که نیاز اساسی به اقلام غذایی وجود دارد و افزوده است: «نانوایی‌های شهر تعطیل هستند و نظارت مطلوبی روی فعالیت آنان صورت نگرفته است و بیشتر مغازه‌ها تعطیل شده‌اند و اهالی برای تامین آب معدنی نیز با مشکل مواجه هستند.»

 

 

 

گران شدن مواد غذایی

 

S A L I J O O N

 

استاندار مازندران با اشاره به گزارش های مبنی بر گرانی آب معدنی و گوشت در برخی شهرهای آسیب دیده بویژه شهر چالوس گفته است: «این قابل قبول نیست که با یک شبانه روز بارش برف، اقلام مورد نیاز مردم چند برابر گران شود و نباید عده‌ای از این شرایط سوء استفاده کنند.»

 

 

کمک از استان‌های همجوار

 

S A L I J O O N

 

فرماندار تنکابن از دریافت کمک از استان‌های معین و همجوار نیز خبر داد و گفت: «تعدادی گریدر در راه استان است،‌ اما مواد غذایی و … باید از طریق هواپیما منتقل شود که امکان پرواز وجود ندارد.»

 

 

ریزش سقف

 

S A L I J O O N

 

هنوز آمار دقیقی در زمینه خسارات ناشی از برف وجود ندارد. گزارش‌ها حاکی از فروریختن سقف منازل و انبار‌ها به علت سنگینی برف است. در جدید‌ترین گزارش، نماینده شورای شهر سواد‌کوه از ریزش سقف ۴۰ الی ۵۰ منزل مسکونی در این منطقه خبرداده که طبق گزارش، تلفات جانی نداشته است.

 

 

برف‌ها بام‌ها را پارو کنید!

 

S A L I J O O N

 

مسؤل روابط عمومی استانداری مازندران با بیان اینکه نگرانی ما بابت ‌برف‌هایی است که روی بام مناطق برف‌زده نشسته است، افزود: «به منظور پیشگیری از ریزش سقف خانه‌ها، توصیه ما این است که حتما مردم نسبت به پارو کردن برف از پشت‌بام‌های خود اقدام کنند.»

 

 

خسارت سنگین به باغ‌ها

 

S A L I J O O N

 

هرچند هنوز آمار دقیقی از خسارات برف در دست نیست، اما مهدی خلیلی، سحنگوی سازمان جهاد کشاورزی گفته است که ۵۰ هزار تن مرکبات در شهرستان رامسر دچار خسارت شده است.

 

 

بسته بودن راه‌ها

 

S A L I J O O N

 

صبح روز دوشبنه (۳ فوریه/ ۱۴ بهمن) رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا از انسداد محور نور به نوشهر در استان مازندران خبر داد. مردم در تماس‌ با خبرگزاری‌ها از انسداد بسیاری از راه‌های فرعی خبرداده ‌و از عدم برف‌روبی انتقاد کرده‌اند.

 

 

“وضعیت خوبی در شهر حاکم نیست”

 

S A L I J O O N

 

یکی دیگر از ساکنان رامسر با انتقاد از وضعیت این شهر به خبرگزاری ایسنا گفت: «متاسفانه وضعیت خوبی در شهر حاکم نیست و بارش برف بسیار زیاد است؛ به طوری که حتی شب گذشته تعدادی از رانندگان، خودروی خود را در برف رها کرده و با پای پیاده به منزل رفتند.»

 

 

تعطیلی واحد‌های آموزشی

 

S A L I J O O N

 

شدت بارش برف باعث شد که تمام واحد‌های آموزشی از مدارس گرفته تا حتی واحدهای دانشگاه آزاد در سطح استان گیلان تعطیل اعلام شوند.

 

 

امداد رسانی

 

S A L I J O O N

 

به گفته مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان گیلان طی ۴۸ ساعت گذشته ۴۶۹ نفر که در برف گرفتار شده بودند نجات یافته‌اند و به ۲۰۹ خودرو امدادرسانی‌شده است. به گزارش رسانه‌ها در میدان اصلی تنکابن توزیع رایگان نان در بین مردم صورت گرفته است.

 

 

امدادرسانی

 

S A L I J O O N

 

به گزارش رسانه‌ها در میدان اصلی تنکابن توزیع رایگان نان در بین مردم صورت گرفته است.

 

 

برف و باران ۱۲ استان کشور را فرا می‌گیرد

 

S A L I J O O N

 

احمد وظیفه، مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور نسبت به بارش برف و باران در حداقل ۱۳ استان کشور هشدار داد. به گفته وی این بارش‌ها می‌تواند سیلابی شدن رودخانه‌ها، مسیل‌ها و آب‌گرفتگی معابر را به همراه داشته باشد.

 

 

iran_snowstorm_01.jpg


iran_snowstorm_02.jpg


iran_snowstorm_03.jpg


iran_snowstorm_04.jpg


iran_snowstorm_05.jpg


iran_snowstorm_06.jpg


iran_snowstorm_07.jpg


iran_snowstorm_08.jpg


iran_snowstorm_09.jpg


iran_snowstorm_10.jpg


iran_snowstorm_11.jpg


iran_snowstorm_12.jpg


iran_snowstorm_13.jpg


iran_snowstorm_14.jpg


iran_snowstorm_15.jpg


iran_snowstorm_16.jpg


iran_snowstorm_17.jpg


iran_snowstorm_18.jpg


iran_snowstorm_19.jpg


iran_snowstorm_20.jpg


iran_snowstorm_21.jpg


iran_snowstorm_22.jpg


iran_snowstorm_23.jpg


iran_snowstorm_24.jpg


iran_snowstorm_25.jpg


iran_snowstorm_26.jpg


iran_snowstorm_27.jpg


iran_snowstorm_28.jpg


iran_snowstorm_29.jpg


iran_snowstorm_30.jpg


iran_snowstorm_31.jpg


iran_snowstorm_32.jpg


iran_snowstorm_33.jpg


iran_snowstorm_34.jpg


iran_snowstorm_35.jpg


iran_snowstorm_36.jpg


iran_snowstorm_37.jpg


iran_snowstorm_38.jpg


iran_snowstorm_39.jpg


iran_snowstorm_40.jpg


iran_snowstorm_41.jpg


iran_snowstorm_42.jpg


iran_snowstorm_43.jpg


iran_snowstorm_44.jpg


 تاريخ : چهارشنبه ۱٦ بهمن ۱۳٩٢ | ۱۱:٢۸ ‎ب.ظ | نویسنده : علیرضا بتویی | نظرات ()
.: Weblog Themes By VatanSkin :.