گسترده خوانی و نقش آن در یادگیری زبان انگلیسی

در این نوشته با یکی دیگر از استراتژی‌های یادگیری زبان آشنا می‌شوید که در بلندمدت تسلط شما را به زبان انگلیسی بیشتر می‌کند. همان‌طور که میدانید، زندگی کردن در یک کشور انگلیسی‌زبان، بهترین و سریع‌ترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی است. اما شما به همراه خیلی‌های دیگر فرصت این را ندارید که برای یادگیری زبان انگلیسی به کشوری انگلیسی‌زبان سفر کنید و در آن زندگی کنید. از طرف دیگر، زبان انگلیسی هنوز آن‌قدر در ایران جا نیفتاده است که به شبکه‌ی گسترده‌ای از افرادی که در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند، مرتبط شوید و با آن‌ها مکالمه داشته باشید. بنابراین ما زبان‌شناس را به راه انداختیم تا در آن، به افرادی مثل شما، که در حال یادگیری زبان انگلیسی هستند کمک کنیم. و روش‌هایی فردی که در تسلط به زبان انگلیسی واقعاً مؤثر هستند را نشان بدهیم.

 

ادامه مطلب را ببینید


ادامه مطلب
[ یکشنبه ۱۳ تیر ۱۳٩٥ ] [ ۳:۱۳ ‎ق.ظ ] [ علیرضا بتویی ]
[ یکشنبه ۱۳ تیر ۱۳٩٥ ] [ ۳:۱۱ ‎ق.ظ ] [ علیرضا بتویی ]

سلام بر همگی. امروز می‌خواهم در رابطه با تکنیک سایه (shadowing) و تأثیر آن بر تقویت مهارت‌های مکالمه زبان انگلیسی و شنیداری صحبت کنم. تکنیک سایه روش بسیار بسیار مهمی است که اگر می‌خواهید در این دو مهارت پیشرفت واقعی داشته باشید، بایستی به‌طور مرتب از آن استفاده کنید.

 

برای مطالعه ادامه ای ن مطلب لطفا به ادامه مطلب سری بزنید


ادامه مطلب
[ سه‌شنبه ۱ تیر ۱۳٩٥ ] [ ٩:٠٧ ‎ب.ظ ] [ علیرضا بتویی ]

اخبار انگلیسی

 

گوش دادن به اخبار و یا خواندن مجلات به ویژه مجلاتی که به همراه نوشتار امکان شنیداری هم دارند یک از بهترین راه های یادگیری زبان محسوب می شود.و می توانند در تقویت بخش شنیداری یا لیستنینگ شما و بخش دیداری و تقویت لغات به شما کمک های موثر و چشمگیری نمایند.

 

📢اخبار انگلیسی

 

 

Audio Player
 
00:00
 
00:00

 

 

Iranian Foreign Minister method incorrectly West in dealing with Iran and said we do not want them to use force against Iran.

Mohammad Javad Zarif on Wednesday in Sydney, Australia held a news network 'ABC' to dialogue, and the network today (Friday) gave the interview on its website.

Elegant in this dialogue explained Iran's foreign policy towards regional and global issues, the unmatched power to defend the borders of our country stressed.

Iran's foreign minister said there is a common interest for the world, because we live in an interconnected world. Hence we have common interests and shared opportunities and challenges.

Zarif said: "Terrorism and extremism is something that is a challenge for Iran and Australia. Iran in the Middle East more or less safe from the dangers of terrorism, but our neighbors are perturbed. This condition is linked us together. "

Iranian foreign minister further criticized the West's behavior towards Iran, stated our attitude towards Iran, not wild West. When the chemical bombing of Iran by Saddam, was supported by all. However, when Saddam Hussein invaded Kuwait, was the enemy.

Zarif said the use of force against Iran and we do not like people who does not pay attention to this issue. I mean the people, America and Israel who were planning to attack Iran's peaceful nuclear equipment, and radioactive release could cause an environmental disaster.

 

 

 

 

وزیر امورخارجه ایران روش غرب در رفتار با ایران را نادرست دانست و گفت ما دوست نداریم آنها از زور علیه ایران استفاده کنند.

محمد جواد ظریف که روز چهارشنبه در سیدنی استرالیا بسر می برد با شبکه خبری 'ای.بی.سی' به گفت وگو پرداخت و این شبکه امروز (جمعه) این گفت وگو را در تارنمای خود قرار داد.

ظریف در این گفتگو ضمن تشریح سیاست خارجی ایران در قبال مسائل منطقه ای و جهانی، بر قدرت بی بدیل کشورمان برای دفاع از مرزها تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان گفت منافع مشترکی برای کشورهای جهان وجود دارد، زیرا ما در یک جهان به هم متصل شده زندگی می کنیم. از این رو منافع و فرصت های مشترک و همچنین چالش های مشترک داریم.

ظریف افزود:« تروریسم و افراط گرایی موضوعی است که برای ایران و استرالیا یک چالش است. ایران در منطقه خاورمیانه از خطرات تروریسم کم و بیش در امان است، اما کشورهای همسایه ما دچار آشفتگی هستند. این شرایط ما را به هم مرتبط می کند.»

وزیر امورخارجه ایران در ادامه با انتقاد از رفتار غرب در قبال ایران، اظهار داشت ما روش و رفتار غرب در قبال ایران را نمی پسندیم. هنگامی که ایران توسط رژیم صدام بمباران شیمیایی شد، مورد حمایت همه قرار گرفت. اما در عین حال هنگامی که صدام به کویت حمله کرد، دشمن محسوب شد.

ظریف گفت ما دوست نداریم مردم از زور علیه ایران استفاده کنند و کسی به این موضوع توجهی نکند. منظورم از مردم نیز، آمریکا و اسرائیل هستند که قصد حمله به تجیهزات هسته ای صلح آمیز ایران را داشتند و انتشار رادیو اکتیو می توانست بلای محیط زیستی ایجاد کند.

 

[ سه‌شنبه ۱ تیر ۱۳٩٥ ] [ ۸:۳۳ ‎ق.ظ ] [ علیرضا بتویی ]

نحوه خواندن اعداد اعشاری در زبان انگلیسی

:How to Read Decimals

decimals02-03

شاید خیلی از شما که در اقتصاد و تجارت با زبان انگلیسی کار می کنید به این مورد برخورد کرده اید که اعداد اعشار را چگونه بخوانید؟

خواندن این اعداد بسیار ساده است فقط کافی است به چند نکته دقت کنید:

اعداد قبل از اعشار یا نقطه ( چون در زبان انگلیسی اعشار به صورت نقطه نشان داده می شود) بصورت طبیعی خوانده می شود بعد به نقطه که رسیدیم می گوییم and نحوه خواندن اعداد بعد از اعشار هم به این صورت است:

به یک عدد بعد از اعشار tenths اضافه می کنیم

به دو عدد بعد از اعشار hundredths

به سه عدد بعد از اعشار thousandths

و به چهار عدد بعد از اعشار ten-thousandths اضافه می کنیم.

حالا به نحوه خواندن اعداد اعشاری زیر دقت کنید تا بهتر متوجه مطلب شوید:

5.3 = five and three tenths

49.01 = forty-nine and one hundredth

216.231 = two hundred sixteen and two hundred thirty-one thousandths

9,010.0359 = nine thousand, ten and three hundred fifty-nine ten-thousandths

76,053.00047= seventy-six thousand, fifty-three and forty-seven hundred-thousandths

229,000.000081 = two hundred twenty-nine thousand and eighty-one millionths

 

تمرین:

اکنون شما سعی کنید این عدد را بخوانید و جواب آن را از طریق تلگرام (@Salamzabanchat) برای ما بفرستید:

[ سه‌شنبه ۱ تیر ۱۳٩٥ ] [ ۸:۱٧ ‎ق.ظ ] [ علیرضا بتویی ]
[ سه‌شنبه ۱ تیر ۱۳٩٥ ] [ ٥:٤٦ ‎ق.ظ ] [ علیرضا بتویی ]
.: Weblog Themes By VatanSkin :.